Rudern Ruderregatta Regatta Rose vom Wörthersee Skiff Klagenfurt

 

# StNr Name Nation Club M | F Class Time
1 55 GADáNYI Zoltána HUN Külker EK F B W 1:12:25,38
2 109 SIMMA Ute AUT RV Wiking Bregenz F MW C 1:13:02,21
3 39 BRESCHAN Alexandra AUT RV Albatros F JW A 1:17:33,84
4 121 EBERT Veronika AUT RV Austria F MW D 1:17:43,40
5 37 BENDA Orsolya HUN Külker EK F JW A 1:19:03,20
6 56 SVAB Dorottya HUN Budapest Evezős Egyesület F  A W 1:19:33,39
7 128 HAUER-PAVLIK Eva AUT WRK Argonauten F MW D 1:20:05,67
8 180 KLOK Geertje NED ERV Thyro F MW E 1:20:28,99
9 116 MASATOVA Jitka CZE VK Slavia Praha F MW C 1:20:50,30
10 15 SCHACHT Katharina GER Münchener RSV Bayern F JW B 1:20:56,22
11 125 SIESS Bettina AUT RV Wiking Bregenz F MW D 1:21:03,32
12 175 PODESSER Renate AUT Normannen Klosterneuburg F MW E 1:21:34,35
13 17 DAKA Zsofia HUN Szegedi VE F JW B 1:21:36,21
14 119 NEUMANN Jutta GER Segeberger Ruderclub von 1926 e V F MW D 1:22:30,57
15 129 WALTHES Katharina GER Münchener RSV Bayern F MW D 1:22:51,70
16 59 GIRALDI Martina ITA Società Ginnastica Triestina Nautica F MW A 1:22:57,68
17 122 KAZMER Andrea AUT RV Ellida F MW D 1:23:08,42
18 80 NILSSON Helena NED ZRZV F MW B 1:23:22,23
19 33 TARI Kitti HUN Szegedi VE F JW A 1:23:22,26
20 112 FRANZ Christina GER CMM Trieste F MW C 1:23:24,25
21 183 SIEBEROVá Zdeňka CZE VK Bohemians Praha F MW F 1:23:50,35
22 123 PEUTZ Barbara AUT Steiner Ruder Club F MW D 1:24:19,02
23 27 ROZMARING Flóra HUN Budapest Evezős Egyesület F JW A 1:24:32,22
24 22 JANDOVA Barbora CZE VKO Louny F JW A 1:25:07,86
25 124 FICHTNER Martina ITA Ginnastica Triestina Nautica F MW D 1:25:33,78
26 54 MORITZ Katharina ITA RV Albatros F B W 1:25:37,00
27 176 PODOLSKY Andrea AUT WSW Dürnstein F MW E 1:28:05,11
28 130 VARHULIKOVA Ivana CZE VK Slavia Praha F MW D 1:28:22,69
29 115 DENKENBERGER Ute AUT RV Wiking Bregenz F MW C 1:28:53,81
30 111 FRANZ Isolde AUT RV Albatros F MW C 1:29:45,63
31 127 WINDL Karin AUT WRC Pirat F MW D 1:31:01,88
32 61 Vorhauer Claudia AUT WRC Pirat F MW A 1:32:18,18
33 113 LUKL Ina AUT WRC Pirat F MW C 1:32:54,40
34 7 BüTTNER Gerlinde AUT RV STAW F MW H 1:33:49,62
35 177 ROUSSEAU Emmanuelle GER RGM 72 F MW E 1:34:13,35
36 126 BREUER Sabine AUT RV WIKING LINZ F MW D 1:35:01,13
37 117 Kleimann Sylvia AUT WRC Pirat F MW C 1:36:03,74
38 178 RAPP Alicia SUI CC LUGANO F MW E 1:37:31,72
39 5 PERCHERMEIER Christa H. GER Münchener RSV Bayern F MW G 1:45:15,67
40 6 BARACS Éva HUN Külker EK F MW G 1:49:43,49
41 181 KALLIANY Susanne AUT 1.WRC LIA F MW E 1:50:47,37
42 192 FIEBER Lieselotte AUT RV Albatros F MW F 1:52:13,98
               

 

© Willy Koska