Rudern Ruderregatta Regatta Rose vom Wörthersee Skiff Klagenfurt

# StNr Name Nation Club M | F Class Time
1 48 ZWöLFER Jakob AUT RV STAW M B M 1:04:28,72
2 57 PéTERVáRI-MOLNáR Bendegúz HUN Budapest Evezős Egyesület M  A M 1:06:40,01
3 79 MILODANOVIC Marko AUT WRC Donaubund M MM B 1:08:07,71
4 75 BANFIELD Alexander AUT RV Albatros M MM B 1:08:45,73
5 142 SINZINGER Karl AUT RV WIKING LINZ M MM D 1:09:00,73
6 65 HUJA Vitezslav CZE VK Slavia Praha M MM A 1:09:50,51
7 85 FARKAS Alex AUT WRC Pirat M MM C 1:09:51,96
8 16 PAJOR Krisztián HUN Külker EK M JM B 1:10:57,48
9 168 GöBEL Frans NED Karzv.De Hoop Amsterdam 1848 M MM E 1:11:02,29
10 149 WENDE Stefan GER Lobensteiner Ruderverein M MM D 1:11:18,57
11 52 AUERBACH Jörg AUT 1. Steirischer Ruderclub Ausseerland M B M 1:11:21,15
12 83 WANDL Martin AUT RC Mondsee M MM C 1:11:49,01
13 43 FERCH Bastian AUT RV Nautilus Klagenfurt M B M 1:11:58,31
14 105 BOZEGLAV Igor SLO V.k. argo izola M MM C 1:12:05,47
15 23 DEHLFING Florian GER Münchener RSV Bayern M JM A 1:12:06,71
16 101 SPIVEY Pete AUT RC Mondsee M MM C 1:12:23,48
17 55 GADáNYI Zoltána HUN Külker EK F B W 1:12:25,38
18 70 PILZ Johannes AUT WRC Pirat M MM A 1:12:39,40
19 21 RIEDEL Martin  AUT RV Nautilus Klagenfurt M JM B 1:12:44,20
20 32 KUNSTAR Mark HUN Szegedi VE M JM A 1:12:50,47
21 73 Hufnagl Robert AUT WRC Pirat M MM B 1:12:56,16
22 216 SCHUBIGER Romano SUI SC Ceresio M MM D 1:12:56,45
23 31 KIRALY Csaba HUN Szegedi VE M JM A 1:12:59,62
24 109 SIMMA Ute AUT RV Wiking Bregenz F MW C 1:13:02,21
25 77 PATERNOSS Paul AUT VST Völkermarkt M MM B 1:13:03,12
26 46 HORSTMANN Janis GER Münchener RSV Bayern M B M 1:13:06,93
27 159 MEHL Siegfried GER Ruder Club Aken e.V. M MM E 1:13:20,35
28 78 ZONTA Antonio ITA Saturnia M MM B 1:13:26,47
29 29 CSEH Vilmos HUN Külker EK M JM A 1:13:42,74
30 140 HINTERER Heimo AUT RV Ister Linz M MM D 1:13:44,23
31 76 HOFER Gernot AUT Ister Linz M MM B 1:13:48,06
32 63 MANTLER Georg AUT Steiner Ruder Club M MM A 1:14:05,72
33 67 MEISTER Florian AUT WRC Pirat M MM A 1:14:15,52
34 173 VOGEL Walter AUT WRK Donau M MM E 1:14:24,04
35 13 SZABO Gabor HUN Szegedi VE M JM B 1:14:34,43
36 146 STRASSNER Werner GER Ulmer RC Donau e.V. M MM D 1:14:36,76
37 100 VERMEIJ Dennis NED rv Naarden M MM C 1:14:37,61
38 201 BLOM Bertus NED Daventria Deventer M MM G 1:14:51,17
39 66 FROLIK Jan CZE VK Smichov M MM A 1:14:57,46
40 148 AIGNER Walter AUT Steiner Ruder Club M MM D 1:15:06,99
41 199 BURDA Vladimir CZE VK Bohemians Praha M MM G 1:15:07,35
42 18 KIRALY Miklos HUN Szegedi VE M JM B 1:15:22,15
43 138 DE POL Leonardo ITA CC SATURNIA M MM D 1:15:23,16
44 20 RAKONCZAI Peter HUN Szegedi VE M JM B 1:15:23,99
45 24 ELSINGA Frank GER Münchener RSV Bayern M JM A 1:15:35,98
46 93 HEERSCHOP Jan NED Zwolsche ZRZV M MM C 1:15:42,88
47 191 SCHNEIDER Jürg SUI WRC Pirat M MM F 1:15:43,96
48 71 COOKE Tristan GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM A 1:15:51,09
49 35 LESKO Jan CZE VKO Louny M JM A 1:15:57,12
50 58 MESZLENYI Zolt HUN Szegedi VE M B M 1:15:57,72
51 156 NIGG Rainer SUI CC LUGANO M MM D 1:16:03,26
52 184 FLORIANI Klaus AUT RV Wiking bregenz M MM F 1:16:03,63
53 187 GRAVINA Marco SUI CC LUGANO M MM F 1:16:13,38
54 96 BRIGANTI Marco SUI CC LUGANO M MM C 1:16:21,98
55 28 SZABó Ákos HUN Budapest Evezős Egyesület M JM A 1:16:31,40
56 206 KOSKA Willy AUT RV Albatros M MM G 1:16:47,06
57 163 BAIXINHO Henrique POR ADCJC - REMO CERVEIRA M MM E 1:17:03,42
58 62 FEHERVARI Imre HUN Arrabona Evezös Klub M B M 1:17:04,82
59 147 SPANGHERO Claudio ITA STC Adria 1877 Trieste M MM D 1:17:12,64
60 72 ISELOR Stefan AUT RV Wiking Bregenz M MM A 1:17:14,57
61 98 MAHMUTOVIC Almir CRO HVK Mornar M MM C 1:17:15,51
62 154 SELLINGER Richard AUT WRV Donauhort M MM D 1:17:19,10
63 207 DANILOVIC Ilija CRO Mladost Zagreb  M MM G 1:17:24,98
64 34 BLAHA Petr CZE VKO Louny M JM A 1:17:28,56
65 39 BRESCHAN Alexandra AUT RV Albatros F JW A 1:17:33,84
66 121 EBERT Veronika AUT RV Austria F MW D 1:17:43,40
67 161 COMAR Stefano ITA Canottieri Adria 1877 M MM E 1:17:46,56
68 68 MANSTETTEN Paul GER WRK Argonauten M MM A 1:17:46,81
69 36 HARTENBERGER Martin GER Münchener RSV Bayern M JM A 1:17:54,19
70 95 KERN Ingomar AUT RV Normannen M MM C 1:17:54,96
71 47 MUCSI Georg HUN Budapest Evezős Egyesület M B M 1:18:18,13
72 185 JUDMANN Franz AUT s.n. PERREUX M MM F 1:18:28,49
73 145 SMILOVIC Andrej CRO VK Jadran Rijeka M MM D 1:18:34,27
74 144 ALDEGHI Fabio SUI CC LUGANO M MM D 1:18:39,82
75 165 GRAFINGER Helge AUT RC Mondsee M MM E 1:18:41,11
76 30 TALPOS Norbert HUN Külker EK M JM A 1:18:52,26
77 143 WETSCHNIG Günther AUT Wiking Bregenz M MM D 1:18:52,75
78 87 TEBBE Olaf GER WRK Argonauten M MM C 1:18:58,54
79 135 HASE Jan GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM D 1:19:02,11
80 37 BENDA Orsolya HUN Külker EK F JW A 1:19:03,20
81 151 KALLOCH Gerhard AUT Ellida Wien M MM D 1:19:16,83
82 45 BAYERLEIN Maximilian GER Münchener RSV Bayern M B M 1:19:20,39
83 164 MACCARI Alessandro ITA STC Adria 1877 Trieste M MM E 1:19:28,52
84 56 SVAB Dorottya HUN Budapest Evezős Egyesület F  A W 1:19:33,39
85 157 MORI Peter AUT RV Albatros M MM D 1:19:39,53
86 215 SEMMELROCK Harald AUT RV Albatros M JM A 1:19:42,84
87 139 LEHRER Oliver AUT 1.WRC LIA M MM D 1:19:54,36
88 128 HAUER-PAVLIK Eva AUT WRK Argonauten F MW D 1:20:05,67
89 74 KIPP Alexander GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM B 1:20:11,35
90 150 BREITSCHAFT Martin GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM D 1:20:20,21
91 188 BLAHOUT Rostislav CZE VK Slavia Praha M MM F 1:20:25,90
92 86 FRATINO Fabio ITA Ginnastica Triestina Nautica M MM C 1:20:28,44
93 180 KLOK Geertje NED ERV Thyro F MW E 1:20:28,99
94 25 HASE Robin GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M JM A 1:20:34,33
95 133 CHIARVESIO Vittorio ITA STC Adria 1877 Trieste M MM D 1:20:41,84
96 84 NEWART Martin AUT VST Völkermarkt M MM C 1:20:45,90
97 69 MURLASITS Thomas AUT WRC Pirat M MM A 1:20:49,54
98 116 MASATOVA Jitka CZE VK Slavia Praha F MW C 1:20:50,30
99 15 SCHACHT Katharina GER Münchener RSV Bayern F JW B 1:20:56,22
100 166 SINGER Wolfgang AUT WRC Pirat M MM E 1:20:57,46
101 64 KLIKOVITS Roman AUT WRK Argonauten M MM A 1:21:00,96
102 169 FRITSCH Franz AUT RC Mondsee M MM E 1:21:01,13
103 125 SIESS Bettina AUT RV Wiking Bregenz F MW D 1:21:03,32
104 200 MIKLOS Szabados HUN Külker EK M MM G 1:21:20,60
105 175 PODESSER Renate AUT Normannen Klosterneuburg F MW E 1:21:34,35
106 17 DAKA Zsofia HUN Szegedi VE F JW B 1:21:36,21
107 92 HäRTL Dr. Johann GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM C 1:21:43,74
108 186 FERNANDES Mário POR Viana Remadores do Lima M MM F 1:21:52,55
109 119 NEUMANN Jutta GER Segeberger Ruderclub von 1926 e V F MW D 1:22:30,57
110 88 STANGL Michael AUT 1.WRC LIA M MM C 1:22:38,60
111 193 PALKOVITS Paul AUT RV STAW M MM F 1:22:43,42
112 129 WALTHES Katharina GER Münchener RSV Bayern F MW D 1:22:51,70
113 171 SETTEN Heimo AUT RV Albatros M MM E 1:22:56,51
114 59 GIRALDI Martina ITA Società Ginnastica Triestina Nautica F MW A 1:22:57,68
115 122 KAZMER Andrea AUT RV Ellida F MW D 1:23:08,42
116 195 FEHéR András HUN Külker EK M MM F 1:23:11,50
117 205 RETI Geza HUN Ganz Budapest M MM G 1:23:16,75
118 91 BLACK Gregor GER 1 Ruderclub Altmühltal M MM C 1:23:17,25
119 80 NILSSON Helena NED ZRZV F MW B 1:23:22,23
120 33 TARI Kitti HUN Szegedi VE F JW A 1:23:22,26
121 112 FRANZ Christina GER CMM Trieste F MW C 1:23:24,25
122 196 GIRALDI Walter ITA Società Nautica G. Pullino M MM F 1:23:43,08
123 183 SIEBEROVá Zdeňka CZE VK Bohemians Praha F MW F 1:23:50,35
124 103 FRAGIACOMO Maurizio ITA Ginnastica Triestina Nautica M MM C 1:23:53,93
125 123 PEUTZ Barbara AUT Steiner Ruder Club F MW D 1:24:19,02
126 27 ROZMARING Flóra HUN Budapest Evezős Egyesület F JW A 1:24:32,22
127 102 HöRLSBERGER Georg AUT RV Wiking Linz M MM C 1:24:32,89
128 167 VARGA Péter HUN Arrabona Evezös Klub M MM E 1:24:34,71
129 22 JANDOVA Barbora CZE VKO Louny F JW A 1:25:07,86
130 212 FRISCH Edwin AUT RV Albatros M MM H 1:25:23,30
131 53 KUCERA Jan CZE VKO Louny M B M 1:25:31,23
132 124 FICHTNER Martina ITA Ginnastica Triestina Nautica F MW D 1:25:33,78
133 54 MORITZ Katharina ITA RV Albatros F B W 1:25:37,00
134 210 DANDRI Giorgio ITA CMM Trieste M MM H 1:25:37,37
135 170 KALLIANY Rainer AUT 1.WRC LIA M MM E 1:26:18,31
136 189 WAIDHAUSER Michael GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM F 1:26:19,72
137 213 MÜLLNER Roman GER Münchener RSV Bayern M MM H 1:26:25,48
138 141 KAIZLER Christian AUT RV Wiking Bregenz M MM D 1:27:22,66
139 104 EBNER Gert AUT RV Ellida M MM C 1:27:24,58
140 42 GYőZő Horváth HUN Budapesti Evezős Egyesület M B M 1:27:36,62
141 176 PODOLSKY Andrea AUT WSW Dürnstein F MW E 1:28:05,11
142 26 REGő Székely HUN Budapest Evezős Egyesület M JM A 1:28:15,65
143 208 EBNER Reinhard GER Münchener RSV Bayern M MM H 1:28:22,37
144 130 VARHULIKOVA Ivana CZE VK Slavia Praha F MW D 1:28:22,69
145 90 SCHILLER Andreas AUT RV WIKING LINZ M MM C 1:28:28,15
146 115 DENKENBERGER Ute AUT RV Wiking Bregenz F MW C 1:28:53,81
147 99 ROSE Wilhelm GER 1. Ruderclub Altmühltal M MM C 1:29:19,66
148 111 FRANZ Isolde AUT RV Albatros F MW C 1:29:45,63
149 209 WALLENDA Ulrich GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM H 1:30:10,43
150 204 NEUGEBAUER Christoph AUT RV Albatros M MM G 1:30:18,15
151 127 WINDL Karin AUT WRC Pirat F MW D 1:31:01,88
152 211 SOFIANOPULO Giovanni ITA Ginnastica Triestina Nautica M MM H 1:31:28,45
153 137 LáTRáNYI Péter HUN Arrabona Evezös Klub M MM D 1:31:42,51
154 136 KRAUS Hans-martin GER Frankfurter Frauenruderverein Freiweg M MM D 1:32:10,37
155 61 Vorhauer Claudia AUT WRC Pirat F MW A 1:32:18,18
156 194 BAUER Emmerich AUT RV WIKING LINZ M MM F 1:32:22,09
157 153 PANHOLZER Manfred AUT RV Ellida M MM D 1:32:45,69
158 113 LUKL Ina AUT WRC Pirat F MW C 1:32:54,40
159 174 FONTANA Duilio SUI CC LUGANO M MM E 1:33:22,80
160 89 MöRTL Christof AUT RV Albatros M MM C 1:33:44,06
161 7 BüTTNER Gerlinde AUT RV STAW F MW H 1:33:49,62
162 97 PATUZZO Michele SUI CC LUGANO M MM C 1:34:07,43
163 177 ROUSSEAU Emmanuelle GER RGM 72 F MW E 1:34:13,35
164 9 JELINEK Walter AUT WRV Donauhort M MM I 1:34:31,55
165 126 BREUER Sabine AUT RV WIKING LINZ F MW D 1:35:01,13
166 202 WERKL Erwin AUT VST Völkermarkt M MM G 1:35:11,15
167 203 NEUMANN Gerhard GER Segeberger Ruderclub v. 1926 e.V. M MM G 1:35:22,59
168 51 LáTRáNYI Péter Krisztián HUN Arrabona Evezös Klub M B M 1:35:40,68
169 117 Kleimann Sylvia AUT WRC Pirat F MW C 1:36:03,74
170 11 HUSZáR Tamás HUN Arrabona Evezös Klub M JM B 1:36:19,52
171 178 RAPP Alicia SUI CC LUGANO F MW E 1:37:31,72
172 214 NIKOLAI Wolfram GER Rudern 2000 Neu-Ulm M MM H 1:39:33,23
173 132 MAURO Verginella ITA Società Nautica G. Pullino M MM D 1:41:25,91
174 160 GUANGGAO Hong GER Ruder Club am Lech Kaufering e.V. M MM E 1:41:54,71
175 3 FRISCH Walter GER Münchener RSV Bayern M MM J 1:43:15,68
176 8 JARMY Miklos HUN MTK Budapest M MM I 1:43:20,08
177 4 MUEHLBOECK Alfred AUT RV WIKING LINZ M MM J 1:43:28,95
178 5 PERCHERMEIER Christa H. GER Münchener RSV Bayern F MW G 1:45:15,67
179 6 BARACS Éva HUN Külker EK F MW G 1:49:43,49
180 181 KALLIANY Susanne AUT 1.WRC LIA F MW E 1:50:47,37
181 192 FIEBER Lieselotte AUT RV Albatros F MW F 1:52:13,98
182 2 PERCHERMEIER Wolfgang GER Münchener RSV Bayern M MM J 2:04:39,51
183 1 GöRITZER Ingo AUT RV Albatros M MM I 2:07:54,27

 

© Willy Koska