ROSE vom Woerthersee

# StNr Name Nation Club M | F Class Time
1 75 Tamas Bence HUN Muegyetemi Evezos Club M M 1:01:53,62
2 86 Juhasz Adrian HUN Pénzügyor SE M MMA 1:02:17,84
3 93 Šain David CRO VK Iktus Osijek M MMA 1:02:50,17
4 68 Maderner Alexander AUT RV STAW M BM 1:03:32,28
5 61 Sahin Aydin Inanc TUR Fenerbahce M BM 1:03:48,88
6 45 Izart Jean-Pierre FRA Aviron Perpignan M JM 1:04:11,16
7 58 Mert Avunduk TUR Fenerbahce M BM 1:05:21,93
8 37 Denizhan Aydin AUT Fenerbahce M JMB 1:05:48,64
9 84 Hirtzberger  Julius AUT WRC Pirat M MMA 1:06:05,03
10 110 Milodanovic Marko AUT Donaubund M MMB 1:06:08,08
11 89 Rafail Fuad TUR Fenerbahce M MMA 1:06:10,91
12 70 Aslan Erencan TUR Fenerbahce M BM 1:06:22,34
13 62 Krobath Daniel AUT RC Graz M BM 1:06:39,78
14 67 Acar Emre Faik TUR Fenerbahce M BM 1:07:04,18
15 42 Pajor Krisztián HUN Külker Evezos Klub M JM 1:07:17,72
16 35 Serafino Andrea ITA SN G. Pullino M JMB 1:07:23,38
17 140 Vermeij Dennis NED RV Naarden M MMC 1:07:47,20
18 60 Riedel Maximilian AUT RV Nautilus von 1878 M BM 1:07:53,50
19 119 Farkas  Alexander  AUT Wrc pirat M MMC 1:08:04,39
20 129 Amon Hannes AUT RC Mondsee M MMC 1:08:30,92
21 124 Königshofer Christian AUT Ruderverein Wallsee M MMC 1:09:03,41
22 47 Talpos Norbert HUN Külker Evezos Klub M JM 1:09:06,68
23 77 Gadányi Zoltána HUN Külker Evezos Klub W BW 1:09:16,65
24 43 Riedel Martin AUT Ruderverein Nautilus von 1878 M JM 1:09:22,03
25 107 Lahrz  Fabian  GER WRC Pirat  M MMB 1:09:32,49
26 111 Zonta Antonio ITA C.C. Saturnia M MMB 1:09:45,75
27 40 Dionis Gabriele ITA SN G. Pullino M JM 1:09:57,72
28 122 Wandl Martin  AUT RC Mondsee M MMC 1:09:58,57
29 85 Mantler Georg AUT Steiner Ruder Club M MMA 1:10:22,11
30 185 Wende Stefan GER Lobensteiner Ruderverein M MME 1:10:22,61
31 158 Hinterer Heimo AUT Ister Linz M MMD 1:10:23,14
32 135 Aigner Gerald AUT Ruderverein Seewalchen M MMC 1:10:41,20
33 136 Azzi Alberto ITA CUS Ferrara M MMC 1:10:43,15
34 139 Spivey Pete AUT RC Mondsee M MMC 1:10:43,59
35 99 Manstetten Paul GER WRK Argonauten M MMA 1:10:44,78
36 96 Giacomo Benini Giacomo ITA Cus Ferrara Canottaggio M MMA 1:10:57,49
37 95 Brandstetter Philipp AUT 1. WRC LIA M MMA 1:11:14,24
38 44 Cseh Vilmos HUN Külker Evezos Klub M JM 1:11:18,87
39 117 Sokolov Sergey SUI CC Lugano M MMC 1:11:21,19
40 210 Örer Fathi TUR Fenerbahce M MME 1:11:23,13
41 130 Briganti Marco SUI CC Lugano M MMC 1:11:30,86
42 105 Stadari Alessandro ITA SN G. Pullino M MMB 1:11:34,85
43 171 Strassner Werner HUN Ulmer RC Donau e.V. M MMD 1:11:52,04
44 90 Szabados Mihály  AUT Steiner Ruder Club M MMA 1:11:53,74
45 216 Šustic Nataša CRO VK "Neretvanski gusar" Metkovic W MWA 1:12:22,58
46 103 Pape Jos NED R.V. Naarden M MMB 1:12:25,35
47 183 Spagnolo Fabio ITA Ospedalieri Treviso M MME 1:12:25,90
48 188 Mehl Siegfied GER Ruder-Club Aken e.V. M MME 1:12:27,54
49 116 Mantzavinatos Evangelos GRE OMILOS ERETON PIRAEUS M MMC 1:12:47,09
50 267 Blom Bertus NED Daventria M MMG 1:12:53,35
51 52 Siska Bettina HUN Arrabona Evezös Klub W JWB 1:12:56,24
52 138 Mahmutovic Almir CRO HVK Mornar M MMC 1:13:01,56
53 247 Vogel Walter AUT WRK Donau M MMF 1:13:12,94
54 98 Réti Kornél HUN Danubius NHE M MMA 1:13:22,19
55 146 Andrea Andrea Prina ITA Canottieri Varese M MMD 1:13:36,44
56 199 Strouhal Robert AUT RCW M MME 1:13:40,97
57 157 de Pol Leonardo ITA CC Saturnia - Trieste M MMD 1:13:44,88
58 114 Fröhlich Helmut AUT RC Mondsee M MMC 1:13:49,89
59 163 Pietrobon Piergiorgio ITA Circolo Ospedalieri Treviso M MMD 1:13:52,45
60 39 Velik Friedrich AUT RV Nautilus von 1878 M JMB 1:13:55,14
61 263 Burda Vladimir CZE Bohemians Praha M MMG 1:13:56,21
62 88 Peterle Mattia AUT WRK Donau M MMA 1:13:57,90
63 152 Scapoli Luca ITA C.U.S. Ferrara M MMD 1:14:02,01
64 165 Aigner Walter AUT Steiner Ruder Club M MMD 1:14:11,51
65 181 Perinasso Marco ITA CUS FERRARA M MME 1:14:25,81
66 131 Heerschop Jan NED Zrzv M MMC 1:14:29,13
67 208 Pareschi Andrea ITA S.C. VILLAMARZANA M MME 1:14:46,26
68 100 Freiberger Norbert AUT WRC Pirat M MMA 1:14:51,62
69 196 Sollinger Norbert AUT WRK Donau M MME 1:14:56,09
70 123 Fratino Fabio ITA Società Ginnastica Triestina Nautica M MMC 1:14:56,36
71 242 Goran Nuskern CRO HAVK Mladost M MMF 1:14:58,32
72 82 Breschan Alexandra AUT RV Albatros W BW 1:15:02,68
73 180 Nigg Rainer SUI CC Lugano M MME 1:15:03,53
74 170 Spanghero Claudio ITA STC Adria 1877 Trieste M MMD 1:15:03,69
75 133 Kern Ingomar AUT RV Normannen M MMC 1:15:15,07
76 127 Stangl Michael AUT 1.WRC LIA M MMC 1:15:18,79
77 182 Sellinger Richard AUT WRV Donauhort M MME 1:15:21,94
78 46 Szentpáli Gergo HUN Külker Evezos Klub M JM 1:15:22,85
79 168 Mori Peter AUT RV-Albatros M MMD 1:15:28,33
80 218 Futoryanova Valentina GBR Lea Rowing Club W MWA 1:15:35,40
81 201 Visintin Alessandro ITA SN G. Pullino M MME 1:15:41,86
82 241 Scarpa Giulio ITA SC Adria M MMF 1:16:00,62
83 167 Geletti Riccardo ITA ADRIA 1877 M MMD 1:16:07,34
84 80 Svab Dorottya HUN Budapest Evezos Egyesulet W W 1:16:08,64
85 161 Lehrer Oliver AUT 1.WRC LIA M MMD 1:16:12,83
86 41 Edoardo Veronese ITA S.C. VILLAMARZANA M JM 1:16:21,72
87 169 Smilovic Andrej CRO VK Jadran - Rijeka M MMD 1:16:25,64
88 229 EBERT Veronika AUT WRV Austria W MWD 1:16:30,07
89 51 Mile Anna HUN Külker Evezos Klub W JWB 1:16:32,25
90 153 Signorelli Pierpaolo ITA pierpaolo signorelli M MMD 1:16:39,90
91 202 Giorgio Basso ITA Ospedalieri Treviso M MME 1:16:47,60
92 264 Danilovic  Ilija AUT Mladost Zagreb M MMG 1:16:47,99
93 164 Wetschnig Günther  AUT RV Wiking Bregenz  M MMD 1:16:52,16
94 92 Mordhorst Olaf AUT WRC Donaubund M MMA 1:17:02,05
95 150 Chiarvesio Vittorio ITA STC Adria M MMD 1:17:15,41
96 34 Ozbolt Francesco ITA SN G. Pullino M JMB 1:17:15,81
97 175 Canciani Fabio ITA Societa' Canottieri Nettuno Trieste M MME 1:17:15,87
98 20 Tesarik Christian AUT WRC Pirat M MMH 1:17:16,72
99 25 Horn Michael GER Akad. RV zu Leipzig M MMH 1:17:18,42
100 154 Aldeghi Fabio SUI CC Lugano M MMD 1:17:21,31
101 149 Hausberger Horst AUT Ruderverein Nautilus von 1878 M MMD 1:17:22,64
102 121 Newart Martin AUT VST M MMC 1:17:23,59
103 109 Messner Michael AUT EKRV-Donau Linz M MMB 1:17:24,68
104 38 Huszár Tamás HUN Arrabona Evezös Klub M JM 1:17:27,93
105 219 Görig Gerda AUT WRC Donaubund W MWB 1:17:32,69
106 155 Breitschaft Martin GER RC am Lech Kaufering e.V. M MMD 1:17:33,60
107 137 Hörmansdorfer Hannes AUT WRC Pirat M MMC 1:17:35,52
108 249 Gravina Marco SUI CC Lugano M MMF 1:17:43,60
109 79 Kiffer Dorina HUN Külker Evezos Klub W BW 1:17:43,71
110 69 Mucsi Georg HUN Budapest Evezos Egyesület M BM 1:17:47,27
111 49 Chersi Flora ITA SN G. Pullino W JWB 1:17:58,56
112 187 Finocchiaro Marco ITA SN G. Pullino M MME 1:17:59,93
113 78 Schönthaler Helene AUT RV Albatros  W BW 1:18:05,86
114 128 Tebbe Olaf GER WRK Argonauten M MMC 1:18:07,05
115 248 Fernandes Mario POR VRL-VIANA REMADORES DO LIMA  M MMF 1:18:08,08
116 145 Fragiacomo Maurizio ITA Società Ginnastica Triestina Nautica M MMD 1:18:09,82
117 166 Aliverti Paolo ITA A.S.D. Canottieri Gavirate M MMD 1:18:16,58
118 6 Sieberova Zdenka CZE Bohemians Praha W MWF 1:18:17,90
119 204 Killinger Johann GER Der Hamburger und Germania Ruderclub M MME 1:18:20,06
120 118 Salinas Gustavo ITA Ospedalieri M MMC 1:18:31,91
121 257 Janke Klaus GER Rudervereinigung Dessau e.V. M MMF 1:18:33,32
122 177 Kalloch Gerhard AUT Donau Wien M MME 1:18:35,69
123 125 Naumovic Aleksandar CRO Vk-Medulin M MMC 1:18:36,85
124 193 Huszár Béla HUN Arrabona Evezös Klub M MME 1:18:41,38
125 87 Odabasi Salih TUR Fenerbahce M MMA 1:18:41,59
126 36 Grgorovic Ivan CRO Vk-Medulin M JMB 1:18:48,73
127 191 Comar Stefano ITA Società Triestina Canottieri Adria 1877 M MME 1:19:06,83
128 246 Pogacic Zlatko CRO VK Tresnjevka M MMF 1:19:06,98
129 73 Blaz Kopic SLO Studentsko veslasko drustvo M M 1:19:15,38
130 178 Lipovits Zoltán  HUN Budapest Evezos Egyesület  M MME 1:19:24,82
131 50 Kaic Martina CRO Vk-Medulin W JWB 1:19:40,26
132 134 Patuzzo Michele SUI CC Lugano M MMC 1:19:43,53
133 24 Grzunov Rikardo CRO VK JARUN M MMH 1:19:47,79
134 253 Sousa Rui POR VRL-VIANA REMADORES DO LIMA  M MMF 1:19:55,11
135 102 Herzog Reinhart AUT RV Wiking Linz M MMB 1:19:55,64
136 230 Peutz Barbara AUT WRC Pirat W MWD 1:19:56,81
137 236 Siess Bettina AUT RV Wiking Bregenz W MWD 1:20:00,25
138 221 Lettig Francesca ITA SOCIETA' NAUTICA CANOTTIERI NETTUNO TRIESTE W MWB 1:20:04,42
139 209 Varga Péter HUN Arrabona Evezös Klub M MME 1:20:14,68
140 266 Szabados miklos HUN Külker Evezos M MMG 1:20:14,99
141 179 Millo Alberto ITA Società Ginnastica Triestina Nautica M MME 1:20:15,86
142 268 Heidenhain Frank GER RC am Lech Kaufering e.V. M MMG 1:20:17,53
143 23 Frisch Edwin AUT RV Albatros M MMH 1:20:22,74
144 55 Rozmaring Flóra HUN Budapest Evezos Egyesület W JW 1:20:34,64
145 198 Stollmayer Ákos HUN Külker Evezos Klub M MME 1:20:34,76
146 205 Singer Wolfgang AUT WRC Pirat M MME 1:20:37,94
147 2 Zechmeister Renate AUT Steiner Ruderclub W MWE 1:20:39,39
148 115 Huber Erwin AUT 1.WRC LIA M MMC 1:21:08,86
149 232 Hauer-Pavlik Eva AUT WRK Argonauten W MWD 1:21:11,22
150 31 Pfenninger Peter CH RCRJ M MMH 1:21:21,83
151 207 Mihalic Alexander AUT Ruderverein Seewalchen M MME 1:21:26,29
152 91 Klikovits Roman AUT WRK Argonauten M MMA 1:21:36,89
153 28 Wallenda Ulrich GER RC am Lech Kaufering e.V. M MMH 1:21:40,00
154 225 Franz Christina ITA CMM Trieste W MWC 1:21:48,71
155 26 Mocnik Alessandro ITA STC Adria1877 Trieste M MMH 1:21:53,14
156 81 Barbieri Falbo Laura ITA CMM Trieste W W 1:22:05,19
157 227 Kleimann Sylvia AUT WRC Pirat W MWC 1:22:12,59
158 21 Dandri Giorgio ITA CMM Trieste M MMH 1:22:16,42
159 29 Müllner  Roman GER MRSV Bayern M MMI 1:22:26,33
160 144 Ebner Gert AUT RV Ellida M MMD 1:22:26,44
161 186 Bernabei Fulvio ITA Cus Ferrara Canottaggio  M MME 1:22:37,90
162 172 Strobl Herbert AUT Ruderclub Graz M MMD 1:22:39,26
163 228 Nagyné Péterfy Erika HUN Budapest Evezos Egyesület W MWC 1:22:46,09
164 148 Cammarota Carmine SUI CC Lugano M MMD 1:22:54,77
165 48 Maticsek Lizett HUN Külker Evezos Klub W JWB 1:23:01,36
166 203 Hörschläger Harald AUT Ruderverein Seewalchen M MME 1:23:05,75
167 262 Pleschiutschnig Hans AUT RV Villach M MMG 1:23:10,48
168 226 Denkenberger Ute AUT RV Wiking Bregenz W MWC 1:23:12,55
169 22 Ebner Reinhard GER MRSV München M MMH 1:23:17,43
170 94 zeren mustafa umutcan TUR FENERBAHCE M MMA 1:23:21,80
171 206 Bonetta Fabio ITA CMM Trieste M MME 1:23:29,30
172 195 Mendes de Leon Miguel NED WSV De Ank M MME 1:23:38,23
173 244 Kalliany Rainer AUT 1.WRC LIA M MMF 1:23:56,91
174 160 Látrányi Péter HUN Arrabona Evezös Klub M MMD 1:24:10,41
175 220 Schiller Martina AUT 1.WRC LIA W MWB 1:24:14,13
176 256 Feher Andras HUN Kulker EK M MMF 1:24:24,51
177 71 Látrányi Péter Krisztián HUN Arrabona Evezös Klub M BM 1:24:30,15
178 14 Berkes Thomas AUT WRK Argonauten M MMH 1:24:32,19
179 255 Sofianopulo Antonio ITA Società canottieri Nettuno Trieste M MMF 1:24:37,67
180 54 Barbora Jandová CZE Veslarský klub Ohre Louny W JW 1:24:47,77
181 243 Grujin Pero CRO Vk Trešnjevka - Zagreb M MMF 1:24:51,80
182 126 Schiller  Andreas  AUT RV Wiking Linz M MMC 1:25:28,79
183 189 Menzel Hugo AUT Albatros M MME 1:25:43,67
184 1 Unger Pia AUT RC Mondsee W MWE 1:25:57,60
185 5 Lajkó Lazlóné Éva HUN Külker Evezos Klub W MWF 1:26:08,53
186 7 Vogler Elisabeth AUT RV Normannen W MWF 1:26:37,16
187 259 Giraldi Walter ITA SN G. Pullino M MMG 1:26:37,16
188 258 Branko Koprcina SLO Studentsko veslasko drustvo M MMG 1:26:54,48
189 271 Cetinic Boris CRO HAVK Mladost M MMG 1:27:01,67
190 176 Demmer Florian AUT Wrc pirat M MME 1:27:17,94
191 217 Vorhauer Claudia AUT WRC Pirat W MWA 1:27:45,79
192 260 Kontor József HUN Arrabona Evezös Klub M MMG 1:27:53,34
193 269 Werkl Erwin AUT VST Völkermarkt M MMG 1:27:54,83
194 273 Reti Geza AUT Ganz Evezös Klub M MMG 1:28:12,76
195 251 Dallamora Fabio ITA Saturnia M MMF 1:28:13,66
196 120 Högl Christian AUT Tullner Ruderverein M MMC 1:28:42,58
197 4 Rousseau Emmanuelle GER RGM72 W MWF 1:28:46,45
198 27 Sofianopulo Giovanni ITA SGT Nautica Trieste M MMH 1:29:04,39
199 15 Jelinek Walter AUT WRV Donauhort M MMI 1:29:15,23
200 200 Vinckier  Alex BEL KRSG M MME 1:29:20,38
201 159 Kraus Hans-Martin GER Frankfurt Freiweg M MMD 1:29:44,60
202 250 Katherl Herbert AUT Ruderverein Seewalchen M MMF 1:29:55,81
203 213 Reissig Sarah AUT RV Normannen W MWA 1:29:56,99
204 11 Büttner Gerlinde AUT RV STAW W MWI 1:30:01,97
205 151 Moor Luca SUI CC Lugano M MMD 1:30:26,17
206 272 Gruber Norbert AUT RV Albatros M MMG 1:30:46,45
207 63 Látrányi Gergely HUN Arrabona Evezös Klub M BM 1:30:55,09
208 30 Riebensahm Ernst-A. GER MRSV Bayern M MMI 1:31:35,68
209 238 Scaltritti Roberta ITA A.S.D. Canottieri Gavirate W MWD 1:31:45,00
210 59 Polat Omer Sefa TUR Fenerbahce M BM 1:32:12,36
211 261 Krenhuber Kurt AUT WRC Pirat M MMG 1:32:18,87
212 3 Kalliany Susanne AUT 1.WRC LIA W MWE 1:32:24,17
213 254 Bauer Emmerich AUT RV Wiking Linz M MMF 1:32:41,78
214 234 Michelutti Regli Susanne SUI A.D.S. Canottieri Gavirate W MWD 1:32:45,44
215 235 Percuzzi Chiara ITA RV Albatros W MWD 1:32:55,98
216 224 Franz Isolde AUT RV Albatros W MWC 1:33:31,20
217 231 Breuer  Sabine  AUT RV Wiking Linz W MWD 1:34:01,60
218 194 Lo Presti Stefano ITA STC Adria 1877 M MME 1:34:24,23
219 212 Kiss Evelin HUN Budapest Evezos Egyesület W MWA 1:35:44,04
220 215 Schenzinger Verena GER WRC Pirat W MWA 1:36:15,72
221 222 Schmaranz Hannelore AUT RV Albatros W MWC 1:36:36,38
222 192 Guang Gao Hong GER RC am Lech Kaufering e.V. M MME 1:37:14,44
223 8 Baracs Éva HUN Külker Evezos Klub W MWH 1:39:07,14
224 265 Lajkó Laszló HUN Külker Evezos M MMG 1:39:29,17
225 10 Perchermeier Christa H. GER MRSV Bayern W MWH 1:40:48,72
226 19 Pellicelli Giorgio ITA Armida M MMJ 1:44:03,08
227 237 Unterlerchner Larissa AUT RV Albatros W MWD 1:44:23,80
228 252 Gaube Heinrich AUT WRV Austria M MMF 1:44:51,87
229 190 Sinzig Bernhard GER Ruderclub Germania Düsseldorf 1904 e.V. M MME 1:47:39,43
230 233 Kircher Waltraud AUT RV STAW W MWD 1:47:56,45
231 17 Carboni Luigi ITA SN G. Pullino M MMJ 1:49:55,45
232 270 Rinaldi Marino ITA CMM Trieste M MMG 1:54:35,06
233 18 Perchermeier Wolfgang GER MRSV Bayern M MMJ 2:14:03,51

 

© Willy Koska