Rudern Ruderregatta Regatta Rose vom Wörthersee Skiff Klagenfurt

# StNr Name Nation Club M | F Class Time
1 75 Tamas Bence HUN Muegyetemi Evezos Club M M 1:01:53,62
2 86 Juhasz Adrian HUN Pénzügyor SE M MMA 1:02:17,84
3 93 Šain David CRO VK Iktus Osijek M MMA 1:02:50,17
4 68 Maderner Alexander AUT RV STAW M BM 1:03:32,28
5 61 Sahin Aydin Inanc TUR Fenerbahce M BM 1:03:48,88
6 45 Izart Jean-Pierre FRA Aviron Perpignan M JM 1:04:11,16
7 58 Mert Avunduk TUR Fenerbahce M BM 1:05:21,93
8 37 Denizhan Aydin AUT Fenerbahce M JMB 1:05:48,64
9 84 Hirtzberger  Julius AUT WRC Pirat M MMA 1:06:05,03
10 110 Milodanovic Marko AUT Donaubund M MMB 1:06:08,08
11 89 Rafail Fuad TUR Fenerbahce M MMA 1:06:10,91
12 70 Aslan Erencan TUR Fenerbahce M BM 1:06:22,34
13 62 Krobath Daniel AUT RC Graz M BM 1:06:39,78
14 67 Acar Emre Faik TUR Fenerbahce M BM 1:07:04,18
15 42 Pajor Krisztián HUN Külker Evezos Klub M JM 1:07:17,72
16 35 Serafino Andrea ITA SN G. Pullino M JMB 1:07:23,38
17 140 Vermeij Dennis NED RV Naarden M MMC 1:07:47,20
18 60 Riedel Maximilian AUT RV Nautilus von 1878 M BM 1:07:53,50
19 119 Farkas  Alexander  AUT Wrc pirat M MMC 1:08:04,39
20 129 Amon Hannes AUT RC Mondsee M MMC 1:08:30,92
21 124 Königshofer Christian AUT Ruderverein Wallsee M MMC 1:09:03,41
22 47 Talpos Norbert HUN Külker Evezos Klub M JM 1:09:06,68
23 43 Riedel Martin AUT Ruderverein Nautilus von 1878 M JM 1:09:22,03
24 107 Lahrz  Fabian  GER WRC Pirat  M MMB 1:09:32,49
25 111 Zonta Antonio ITA C.C. Saturnia M MMB 1:09:45,75
26 40 Dionis Gabriele ITA SN G. Pullino M JM 1:09:57,72
27 122 Wandl Martin  AUT RC Mondsee M MMC 1:09:58,57
28 85 Mantler Georg AUT Steiner Ruder Club M MMA 1:10:22,11
29 185 Wende Stefan GER Lobensteiner Ruderverein M MME 1:10:22,61
30 158 Hinterer Heimo AUT Ister Linz M MMD 1:10:23,14
31 135 Aigner Gerald AUT Ruderverein Seewalchen M MMC 1:10:41,20
32 136 Azzi Alberto ITA CUS Ferrara M MMC 1:10:43,15
33 139 Spivey Pete AUT RC Mondsee M MMC 1:10:43,59
34 99 Manstetten Paul GER WRK Argonauten M MMA 1:10:44,78
35 96 Giacomo Benini Giacomo ITA Cus Ferrara Canottaggio M MMA 1:10:57,49
36 95 Brandstetter Philipp AUT 1. WRC LIA M MMA 1:11:14,24
37 44 Cseh Vilmos HUN Külker Evezos Klub M JM 1:11:18,87
38 117 Sokolov Sergey SUI CC Lugano M MMC 1:11:21,19
39 210 Örer Fathi TUR Fenerbahce M MME 1:11:23,13
40 130 Briganti Marco SUI CC Lugano M MMC 1:11:30,86
41 105 Stadari Alessandro ITA SN G. Pullino M MMB 1:11:34,85
42 171 Strassner Werner HUN Ulmer RC Donau e.V. M MMD 1:11:52,04
43 90 Szabados Mihály  AUT Steiner Ruder Club M MMA 1:11:53,74
44 103 Pape Jos NED R.V. Naarden M MMB 1:12:25,35
45 183 Spagnolo Fabio ITA Ospedalieri Treviso M MME 1:12:25,90
46 188 Mehl Siegfied GER Ruder-Club Aken e.V. M MME 1:12:27,54
47 116 Mantzavinatos Evangelos GRE OMILOS ERETON PIRAEUS M MMC 1:12:47,09
48 267 Blom Bertus NED Daventria M MMG 1:12:53,35
49 138 Mahmutovic Almir CRO HVK Mornar M MMC 1:13:01,56
50 247 Vogel Walter AUT WRK Donau M MMF 1:13:12,94
51 98 Réti Kornél HUN Danubius NHE M MMA 1:13:22,19
52 146 Andrea Andrea Prina ITA Canottieri Varese M MMD 1:13:36,44
53 199 Strouhal Robert AUT RCW M MME 1:13:40,97
54 157 de Pol Leonardo ITA CC Saturnia - Trieste M MMD 1:13:44,88
55 114 Fröhlich Helmut AUT RC Mondsee M MMC 1:13:49,89
56 163 Pietrobon Piergiorgio ITA Circolo Ospedalieri Treviso M MMD 1:13:52,45
57 39 Velik Friedrich AUT RV Nautilus von 1878 M JMB 1:13:55,14
58 263 Burda Vladimir CZE Bohemians Praha M MMG 1:13:56,21
59 88 Peterle Mattia AUT WRK Donau M MMA 1:13:57,90
60 152 Scapoli Luca ITA C.U.S. Ferrara M MMD 1:14:02,01
61 165 Aigner Walter AUT Steiner Ruder Club M MMD 1:14:11,51
62 181 Perinasso Marco ITA CUS FERRARA M MME 1:14:25,81
63 131 Heerschop Jan NED Zrzv M MMC 1:14:29,13
64 208 Pareschi Andrea ITA S.C. VILLAMARZANA M MME 1:14:46,26
65 100 Freiberger Norbert AUT WRC Pirat M MMA 1:14:51,62
66 196 Sollinger Norbert AUT WRK Donau M MME 1:14:56,09
67 123 Fratino Fabio ITA Società Ginnastica Triestina Nautica M MMC 1:14:56,36
68 242 Goran Nuskern CRO HAVK Mladost M MMF 1:14:58,32
69 180 Nigg Rainer SUI CC Lugano M MME 1:15:03,53
70 170 Spanghero Claudio ITA STC Adria 1877 Trieste M MMD 1:15:03,69
71 133 Kern Ingomar AUT RV Normannen M MMC 1:15:15,07
72 127 Stangl Michael AUT 1.WRC LIA M MMC 1:15:18,79
73 182 Sellinger Richard AUT WRV Donauhort M MME 1:15:21,94
74 46 Szentpáli Gergo HUN Külker Evezos Klub M JM 1:15:22,85
75 168 Mori Peter AUT RV-Albatros M MMD 1:15:28,33
76 201 Visintin Alessandro ITA SN G. Pullino M MME 1:15:41,86
77 241 Scarpa Giulio ITA SC Adria M MMF 1:16:00,62
78 167 Geletti Riccardo ITA ADRIA 1877 M MMD 1:16:07,34
79 161 Lehrer Oliver AUT 1.WRC LIA M MMD 1:16:12,83
80 41 Edoardo Veronese ITA S.C. VILLAMARZANA M JM 1:16:21,72
81 169 Smilovic Andrej CRO VK Jadran - Rijeka M MMD 1:16:25,64
82 153 Signorelli Pierpaolo ITA pierpaolo signorelli M MMD 1:16:39,90
83 202 Giorgio Basso ITA Ospedalieri Treviso M MME 1:16:47,60
84 264 Danilovic  Ilija AUT Mladost Zagreb M MMG 1:16:47,99
85 164 Wetschnig Günther  AUT RV Wiking Bregenz  M MMD 1:16:52,16
86 92 Mordhorst Olaf AUT WRC Donaubund M MMA 1:17:02,05
87 150 Chiarvesio Vittorio ITA STC Adria M MMD 1:17:15,41
88 34 Ozbolt Francesco ITA SN G. Pullino M JMB 1:17:15,81
89 175 Canciani Fabio ITA Societa' Canottieri Nettuno Trieste M MME 1:17:15,87
90 20 Tesarik Christian AUT WRC Pirat M MMH 1:17:16,72
91 25 Horn Michael GER Akad. RV zu Leipzig M MMH 1:17:18,42
92 154 Aldeghi Fabio SUI CC Lugano M MMD 1:17:21,31
93 149 Hausberger Horst AUT Ruderverein Nautilus von 1878 M MMD 1:17:22,64
94 121 Newart Martin AUT VST M MMC 1:17:23,59
95 109 Messner Michael AUT EKRV-Donau Linz M MMB 1:17:24,68
96 38 Huszár Tamás HUN Arrabona Evezös Klub M JM 1:17:27,93
97 155 Breitschaft Martin GER RC am Lech Kaufering e.V. M MMD 1:17:33,60
98 137 Hörmansdorfer Hannes AUT WRC Pirat M MMC 1:17:35,52
99 249 Gravina Marco SUI CC Lugano M MMF 1:17:43,60
100 69 Mucsi Georg HUN Budapest Evezos Egyesület M BM 1:17:47,27
101 187 Finocchiaro Marco ITA SN G. Pullino M MME 1:17:59,93
102 128 Tebbe Olaf GER WRK Argonauten M MMC 1:18:07,05
103 248 Fernandes Mario POR VRL-VIANA REMADORES DO LIMA  M MMF 1:18:08,08
104 145 Fragiacomo Maurizio ITA Società Ginnastica Triestina Nautica M MMD 1:18:09,82
105 166 Aliverti Paolo ITA A.S.D. Canottieri Gavirate M MMD 1:18:16,58
106 204 Killinger Johann GER Der Hamburger und Germania Ruderclub M MME 1:18:20,06
107 118 Salinas Gustavo ITA Ospedalieri M MMC 1:18:31,91
108 257 Janke Klaus GER Rudervereinigung Dessau e.V. M MMF 1:18:33,32
109 177 Kalloch Gerhard AUT Donau Wien M MME 1:18:35,69
110 125 Naumovic Aleksandar CRO Vk-Medulin M MMC 1:18:36,85
111 193 Huszár Béla HUN Arrabona Evezös Klub M MME 1:18:41,38
112 87 Odabasi Salih TUR Fenerbahce M MMA 1:18:41,59
113 36 Grgorovic Ivan CRO Vk-Medulin M JMB 1:18:48,73
114 191 Comar Stefano ITA Società Triestina Canottieri Adria 1877 M MME 1:19:06,83
115 246 Pogacic Zlatko CRO VK Tresnjevka M MMF 1:19:06,98
116 73 Blaz Kopic SLO Studentsko veslasko drustvo M M 1:19:15,38
117 178 Lipovits Zoltán  HUN Budapest Evezos Egyesület  M MME 1:19:24,82
118 134 Patuzzo Michele SUI CC Lugano M MMC 1:19:43,53
119 24 Grzunov Rikardo CRO VK JARUN M MMH 1:19:47,79
120 253 Sousa Rui POR VRL-VIANA REMADORES DO LIMA  M MMF 1:19:55,11
121 102 Herzog Reinhart AUT RV Wiking Linz M MMB 1:19:55,64
122 209 Varga Péter HUN Arrabona Evezös Klub M MME 1:20:14,68
123 266 Szabados miklos HUN Külker Evezos M MMG 1:20:14,99
124 179 Millo Alberto ITA Società Ginnastica Triestina Nautica M MME 1:20:15,86
125 268 Heidenhain Frank GER RC am Lech Kaufering e.V. M MMG 1:20:17,53
126 23 Frisch Edwin AUT RV Albatros M MMH 1:20:22,74
127 198 Stollmayer Ákos HUN Külker Evezos Klub M MME 1:20:34,76
128 205 Singer Wolfgang AUT WRC Pirat M MME 1:20:37,94
129 115 Huber Erwin AUT 1.WRC LIA M MMC 1:21:08,86
130 31 Pfenninger Peter CH RCRJ M MMH 1:21:21,83
131 207 Mihalic Alexander AUT Ruderverein Seewalchen M MME 1:21:26,29
132 91 Klikovits Roman AUT WRK Argonauten M MMA 1:21:36,89
133 28 Wallenda Ulrich GER RC am Lech Kaufering e.V. M MMH 1:21:40,00
134 26 Mocnik Alessandro ITA STC Adria1877 Trieste M MMH 1:21:53,14
135 21 Dandri Giorgio ITA CMM Trieste M MMH 1:22:16,42
136 29 Müllner  Roman GER MRSV Bayern M MMI 1:22:26,33
137 144 Ebner Gert AUT RV Ellida M MMD 1:22:26,44
138 186 Bernabei Fulvio ITA Cus Ferrara Canottaggio  M MME 1:22:37,90
139 172 Strobl Herbert AUT Ruderclub Graz M MMD 1:22:39,26
140 148 Cammarota Carmine SUI CC Lugano M MMD 1:22:54,77
141 203 Hörschläger Harald AUT Ruderverein Seewalchen M MME 1:23:05,75
142 262 Pleschiutschnig Hans AUT RV Villach M MMG 1:23:10,48
143 22 Ebner Reinhard GER MRSV München M MMH 1:23:17,43
144 94 zeren mustafa umutcan TUR FENERBAHCE M MMA 1:23:21,80
145 206 Bonetta Fabio ITA CMM Trieste M MME 1:23:29,30
146 195 Mendes de Leon Miguel NED WSV De Ank M MME 1:23:38,23
147 244 Kalliany Rainer AUT 1.WRC LIA M MMF 1:23:56,91
148 160 Látrányi Péter HUN Arrabona Evezös Klub M MMD 1:24:10,41
149 256 Feher Andras HUN Kulker EK M MMF 1:24:24,51
150 71 Látrányi Péter Krisztián HUN Arrabona Evezös Klub M BM 1:24:30,15
151 14 Berkes Thomas AUT WRK Argonauten M MMH 1:24:32,19
152 255 Sofianopulo Antonio ITA Società canottieri Nettuno Trieste M MMF 1:24:37,67
153 243 Grujin Pero CRO Vk Trešnjevka - Zagreb M MMF 1:24:51,80
154 126 Schiller  Andreas  AUT RV Wiking Linz M MMC 1:25:28,79
155 189 Menzel Hugo AUT Albatros M MME 1:25:43,67
156 259 Giraldi Walter ITA SN G. Pullino M MMG 1:26:37,16
157 258 Branko Koprcina SLO Studentsko veslasko drustvo M MMG 1:26:54,48
158 271 Cetinic Boris CRO HAVK Mladost M MMG 1:27:01,67
159 176 Demmer Florian AUT Wrc pirat M MME 1:27:17,94
160 260 Kontor József HUN Arrabona Evezös Klub M MMG 1:27:53,34
161 269 Werkl Erwin AUT VST Völkermarkt M MMG 1:27:54,83
162 273 Reti Geza AUT Ganz Evezös Klub M MMG 1:28:12,76
163 251 Dallamora Fabio ITA Saturnia M MMF 1:28:13,66
164 120 Högl Christian AUT Tullner Ruderverein M MMC 1:28:42,58
165 27 Sofianopulo Giovanni ITA SGT Nautica Trieste M MMH 1:29:04,39
166 15 Jelinek Walter AUT WRV Donauhort M MMI 1:29:15,23
167 200 Vinckier  Alex BEL KRSG M MME 1:29:20,38
168 159 Kraus Hans-Martin GER Frankfurt Freiweg M MMD 1:29:44,60
169 250 Katherl Herbert AUT Ruderverein Seewalchen M MMF 1:29:55,81
170 151 Moor Luca SUI CC Lugano M MMD 1:30:26,17
171 272 Gruber Norbert AUT RV Albatros M MMG 1:30:46,45
172 63 Látrányi Gergely HUN Arrabona Evezös Klub M BM 1:30:55,09
173 30 Riebensahm Ernst-A. GER MRSV Bayern M MMI 1:31:35,68
174 59 Polat Omer Sefa TUR Fenerbahce M BM 1:32:12,36
175 261 Krenhuber Kurt AUT WRC Pirat M MMG 1:32:18,87
176 254 Bauer Emmerich AUT RV Wiking Linz M MMF 1:32:41,78
177 194 Lo Presti Stefano ITA STC Adria 1877 M MME 1:34:24,23
178 192 Guang Gao Hong GER RC am Lech Kaufering e.V. M MME 1:37:14,44
179 265 Lajkó Laszló HUN Külker Evezos M MMG 1:39:29,17
180 19 Pellicelli Giorgio ITA Armida M MMJ 1:44:03,08
181 252 Gaube Heinrich AUT WRV Austria M MMF 1:44:51,87
182 190 Sinzig Bernhard GER Ruderclub Germania Düsseldorf 1904 e.V. M MME 1:47:39,43
183 17 Carboni Luigi ITA SN G. Pullino M MMJ 1:49:55,45
184 270 Rinaldi Marino ITA CMM Trieste M MMG 1:54:35,06
185 18 Perchermeier Wolfgang GER MRSV Bayern M MMJ 2:14:03,51
1 77 Gadányi Zoltána HUN Külker Evezos Klub W BW 1:09:16,65
2 216 Šustic Nataša CRO VK "Neretvanski gusar" Metkovic W MWA 1:12:22,58
3 52 Siska Bettina HUN Arrabona Evezös Klub W JWB 1:12:56,24
4 82 Breschan Alexandra AUT RV Albatros W BW 1:15:02,68
5 218 Futoryanova Valentina GBR Lea Rowing Club W MWA 1:15:35,40
6 80 Svab Dorottya HUN Budapest Evezos Egyesulet W W 1:16:08,64
7 229 EBERT Veronika AUT WRV Austria W MWD 1:16:30,07
8 51 Mile Anna HUN Külker Evezos Klub W JWB 1:16:32,25
9 219 Görig Gerda AUT WRC Donaubund W MWB 1:17:32,69
10 79 Kiffer Dorina HUN Külker Evezos Klub W BW 1:17:43,71
11 49 Chersi Flora ITA SN G. Pullino W JWB 1:17:58,56
12 78 Schönthaler Helene AUT RV Albatros  W BW 1:18:05,86
13 6 Sieberova Zdenka CZE Bohemians Praha W MWF 1:18:17,90
14 50 Kaic Martina CRO Vk-Medulin W JWB 1:19:40,26
15 230 Peutz Barbara AUT WRC Pirat W MWD 1:19:56,81
16 236 Siess Bettina AUT RV Wiking Bregenz W MWD 1:20:00,25
17 221 Lettig Francesca ITA SOCIETA' NAUTICA CANOTTIERI NETTUNO TRIESTE W MWB 1:20:04,42
18 55 Rozmaring Flóra HUN Budapest Evezos Egyesület W JW 1:20:34,64
19 2 Zechmeister Renate AUT Steiner Ruderclub W MWE 1:20:39,39
20 232 Hauer-Pavlik Eva AUT WRK Argonauten W MWD 1:21:11,22
21 225 Franz Christina ITA CMM Trieste W MWC 1:21:48,71
22 81 Barbieri Falbo Laura ITA CMM Trieste W W 1:22:05,19
23 227 Kleimann Sylvia AUT WRC Pirat W MWC 1:22:12,59
24 228 Nagyné Péterfy Erika HUN Budapest Evezos Egyesület W MWC 1:22:46,09
25 48 Maticsek Lizett HUN Külker Evezos Klub W JWB 1:23:01,36
26 226 Denkenberger Ute AUT RV Wiking Bregenz W MWC 1:23:12,55
27 220 Schiller Martina AUT 1.WRC LIA W MWB 1:24:14,13
28 54 Barbora Jandová CZE Veslarský klub Ohre Louny W JW 1:24:47,77
29 1 Unger Pia AUT RC Mondsee W MWE 1:25:57,60
30 5 Lajkó Lazlóné Éva HUN Külker Evezos Klub W MWF 1:26:08,53
31 7 Vogler Elisabeth AUT RV Normannen W MWF 1:26:37,16
32 217 Vorhauer Claudia AUT WRC Pirat W MWA 1:27:45,79
33 4 Rousseau Emmanuelle GER RGM72 W MWF 1:28:46,45
34 213 Reissig Sarah AUT RV Normannen W MWA 1:29:56,99
35 11 Büttner Gerlinde AUT RV STAW W MWI 1:30:01,97
36 238 Scaltritti Roberta ITA A.S.D. Canottieri Gavirate W MWD 1:31:45,00
37 3 Kalliany Susanne AUT 1.WRC LIA W MWE 1:32:24,17
38 234 Michelutti Regli Susanne SUI A.D.S. Canottieri Gavirate W MWD 1:32:45,44
39 235 Percuzzi Chiara ITA RV Albatros W MWD 1:32:55,98
40 224 Franz Isolde AUT RV Albatros W MWC 1:33:31,20
41 231 Breuer  Sabine  AUT RV Wiking Linz W MWD 1:34:01,60
42 212 Kiss Evelin HUN Budapest Evezos Egyesület W MWA 1:35:44,04
43 215 Schenzinger Verena GER WRC Pirat W MWA 1:36:15,72
44 222 Schmaranz Hannelore AUT RV Albatros W MWC 1:36:36,38
45 8 Baracs Éva HUN Külker Evezos Klub W MWH 1:39:07,14
46 10 Perchermeier Christa H. GER MRSV Bayern W MWH 1:40:48,72
47 237 Unterlerchner Larissa AUT RV Albatros W MWD 1:44:23,80
48 233 Kircher Waltraud AUT RV STAW W MWD 1:47:56,45

 

© Willy Koska