ROSE vom Woerthersee

# StNr                       Name Nation Club                      M | F Class Time Diff
1 48 Maderner Alexander AUT Ruderverein STAW                   M BM 1:03:03,20 0:01:56,78
2 44 Janoš Gruden ITA S.N. CANOTTIERI NETTUNO  M BM 1:04:46,94 0:03:40,52
3 45 Starz Andrea ITA SGT Nautica - Trieste               M BM 1:05:15,52 0:04:09,10
4 43 Mahmutovic Goran CRO HVK Mornar                              M BM 1:06:53,72 0:05:47,30
5 47 Mucsi Georg HUN Budapest Evezős Egyesület     M BM 1:19:46,30 0:18:39,88
6 49 Crasso Giulio ITA STC Adria 1877                         M BM 1:22:19,28 0:21:12,86
7 46 Látrányi Gergely HUN Arrabona Rowing Club              M BM 1:30:00,46 0:28:54,04
1 42 DIONIS GABRIELE ITA S.N. PULLINO                           M JMA 1:06:46,03 0:05:39,61
2 40 SOFIANOPULO KONSTAN ITA S.N. CANOTTIERI NETTUNO  M JMA 1:08:44,20 0:07:37,78
3 38 Huszár Tamás HUN Arrabona Rowing Club              M JMA 1:12:53,34 0:11:46,92
4 39 Cerjak Paul AUT ruder club graz                          M JMA 1:17:22,62 0:16:16,20
5 41 Amousa Alaa Eden Syr EKRV Donau Linz                     M JMA 1:28:07,00 0:27:00,58
1 36 SERAFINO ANDREA ITA S.N.PULLINO                            M JMB 1:05:44,26 0:04:37,84
2 35 BENVENUTO EVAN ITA S.N. PULLINO                           M JMB 1:09:41,65 0:08:35,23
3 37 OZBOLT FRANCESCO ITA S.N.PULLINO                            M JMB 1:12:17,67 0:11:11,25
1 55 Pinzek Andreas AUT 1. WRC LIA                               M M 1:10:24,02 0:09:17,60
2 56 Sageder Niklas AUT EKRV Donau Linz                     M M 1:11:34,34 0:10:27,92
3 57 Tioli Francesco ITA SGT Nautica - Trieste               M M 1:13:05,33 0:11:58,91
4 53 Látrányi Péter Krisztián HUN Arrabona Rowing Club              M M 1:25:35,45 0:24:29,03
1 58 Tamas Bence HUN Külker Evezős Klub                   M MMA 1:01:06,42 0:00:00,00
2 61 Sieber Bernhard AUT Ruderverein STAW                   M MMA 1:01:33,37 0:00:26,95
3 64 Juhász Adrián HUN Pénzügyőr SE                           M MMA 1:02:30,22 0:01:23,80
4 67 Makowski Daniel GER RC Favorite Hammonia             M MMA 1:05:29,38 0:04:22,96
5 62 Mantler Georg AUT Steiner Ruder Club                    M MMA 1:08:10,64 0:07:04,22
6 66 Huja Vitezslav CZE VK Slavia Praha                        M MMA 1:08:43,51 0:07:37,09
7 70 Meister Florian AUT WRC Pirat                                 M MMA 1:10:31,39 0:09:24,97
8 73 Manstetten Paul GER WRK Argonauten                      M MMA 1:10:35,34 0:09:28,92
9 65 Mordhorst Olaf GER Frauenrv. Freiweg Frankfurt amM MMA 1:11:54,70 0:10:48,28
10 68 LUCA DE MARCHI ITA SNC NETTUNO Trieste            M MMA 1:12:20,35 0:11:13,93
11 71 Kiss Gießauf Emil AUT WRV Austria                              M MMA 1:13:23,24 0:12:16,82
12 59 Kopič Kopič SLO ŠVD Maribor                              M MMA 1:14:35,58 0:13:29,16
13 63 Bischoff Jonathan GER MRC, Münchener Ruder Club   M MMA 1:17:40,22 0:16:33,80
14 72 Corvasce Donato ITA STC Adria 1877                         M MMA 1:23:33,01 0:22:26,59
15 69 Heidenhain Stephan USA UGa Rowing Club/ USA            M MMA 1:44:26,26 0:43:19,84
1 87 Milodanovic Marko AUT WRC Donaubund                      M MMB 1:04:52,42 0:03:46,00
2 77 Pilz Johannes AUT WRC Pirat                                 M MMB 1:06:03,48 0:04:57,06
3 84 Zonta Antonio ITA C C Saturnia Trieste                  M MMB 1:07:38,61 0:06:32,19
4 86 Albert Carsten GER Rudervereinigung Dessau e.V. M MMB 1:07:59,74 0:06:53,32
5 83 Lahrz  Fabian AUT WRC Pirat                                 M MMB 1:08:30,47 0:07:24,05
6 79 Pape Jos NED RV Naarden                              M MMB 1:09:10,74 0:08:04,32
7 80 Engelbertink Rutger NED De Ank Doetinchem                  M MMB 1:13:32,90 0:12:26,48
8 78 Freiberger Norbert AUT WRC Pirat                                 M MMB 1:14:02,11 0:12:55,69
9 85 Messner Michael AUT EKRV Donau Linz                     M MMB 1:14:40,65 0:13:34,23
10 81 Woltran Friedrich AUT WRC Pirat                                 M MMB 1:20:37,65 0:19:31,23
11 82 Leister Christoph AUT Ruderverein Seewalchen          M MMB 1:35:44,36 0:34:37,94
1 95 Farkas Alex AUT WRC Pirat                                 M MMC 1:06:52,67 0:05:46,25
2 93 Wandl Martin AUT RC Mondsee                             M MMC 1:08:13,85 0:07:07,43
3 90 SOKOLOV SERGEY SUI CLUB CANOTTIERI LUGANO  M MMC 1:09:18,18 0:08:11,76
4 102 BRIGANTI MARCO SUI CLUB CANOTTIERI LUGANO  M MMC 1:11:33,12 0:10:26,70
5 91 KOURTIKAKIS GEORGIOS GRE Heraklion Crete RC                   M MMC 1:12:05,28 0:10:58,86
6 97 Andreesen Till GBR Thames RC, London                 M MMC 1:12:28,30 0:11:21,88
7 105 Heerschop Jan NED Zwolsche Roei en Zeil Verenigi M MMC 1:13:10,79 0:12:04,37
8 96 Fratino Fabio ITA SGT Nautica - Trieste               M MMC 1:13:59,03 0:12:52,61
9 100 Naumović Aleksandar CRO VK-Medulin                                M MMC 1:14:04,16 0:12:57,74
10 101 Tebbe Olaf GER WRK Argonauten                      M MMC 1:14:52,81 0:13:46,39
11 104 Kern Ingomar AUT RV Normannen KlosterneuburgM MMC 1:14:54,32 0:13:47,90
12 94 Newart Martin AUT VST Völkermarkt                       M MMC 1:15:26,22 0:14:19,80
13 92 Mantzavinatos Evangelos GRE Omilos Ereton Piraeus              M MMC 1:17:03,25 0:15:56,83
14 103 PATUZZO MICHELE SUI CLUB CANOTTIERI LUGANO  M MMC 1:17:23,91 0:16:17,49
15 99 Stangl Michael AUT 1. WRC LIA                               M MMC 1:17:37,68 0:16:31,26
16 89 Kay Jochen GER Ulmer RC Donau e.V.               M MMC 1:28:37,49 0:27:31,07
1 121 Hazelbag Hans Marten NED RV Rijnland                               M MMD 1:06:11,43 0:05:05,01
2 111 AZZI  Alberto ITA canottieri villamarzana              M MMD 1:08:45,33 0:07:38,91
3 128 Hinterer Heimo AUT RV Ister Linz                              M MMD 1:09:01,43 0:07:55,01
4 114 Vermeij Dennis NED rv Naarden                                M MMD 1:09:59,03 0:08:52,61
5 113 Spivey Pete AUT RC Mondsee                             M MMD 1:10:21,46 0:09:15,04
6 119 Bozeglav Igor SLO Vk argo izola                             M MMD 1:10:57,74 0:09:51,32
7 116 Fritsch Peter SUI Rowing Club Bern                     M MMD 1:11:13,70 0:10:07,28
8 122 Lehrer Oliver AUT 1. WRC LIA                               M MMD 1:12:25,71 0:11:19,29
9 115 Kersten Alexander GER Münchener Ruder-Club von 18 M MMD 1:12:29,79 0:11:23,37
10 112 Mahmutovic Almir CRO HVK Mornar                              M MMD 1:13:41,35 0:12:34,93
11 125 Horvath Zoltan HUN Budapest Evezős Egyesület     M MMD 1:14:38,47 0:13:32,05
12 118 Fragiacomo Maurizio ITA Società Ginnastica Triestina  N M MMD 1:15:35,30 0:14:28,88
13 129 Wetschnig Günther AUT RV Wiking Bregenz                   M MMD 1:15:49,32 0:14:42,90
14 126 ALDEGHI FABIO SUI CLUB CANOTTIERI LUGANO  M MMD 1:16:53,12 0:15:46,70
15 124 Rachinger Markus AUT WRC Austria                             M MMD 1:18:57,85 0:17:51,43
16 130 Darscheid Frank GER Schleissheimer Ruderclub        M MMD 1:19:18,10 0:18:11,68
17 123 Látrányi Péter HUN Arrabona Rowing Club              M MMD 1:20:56,47 0:19:50,05
18 110 Lorenzo Adversi ITA Canottieri Pesaro                      M MMD 1:21:14,72 0:20:08,30
19 109 Horauer Martin AUT 1. WRC LIA                               M MMD 1:26:58,92 0:25:52,50
20 117 Hipp Reinhold AUT RV Villach                                  M MMD 1:27:09,60 0:26:03,18
1 155 Örer  Fatih TUR Fenerbahce                               M MME 1:09:17,78 0:08:11,36
2 145 Wende Stefan GER Lobensteiner Ruderverein         M MME 1:09:19,32 0:08:12,90
3 161 Steiner  Robert AUT Wiking Spittal                            M MME 1:09:49,66 0:08:43,24
4 166 Ramming Kai GER RC Favorite Hammonia             M MME 1:10:37,60 0:09:31,18
5 137 Strassner Werner GER Ulmer RC Donau e.V.               M MME 1:11:29,28 0:10:22,86
6 142 NIGG RAINER SUI CLUB CANOTTIERI LUGANO  M MME 1:12:28,37 0:11:21,95
7 162 Sollinger Norbert AUT WRK Donau                              M MME 1:12:43,09 0:11:36,67
8 150 Mehl Siegfried GER Ruder- Club Aken e.V.              M MME 1:13:01,26 0:11:54,84
9 152 Baixinho Henrique POR ADCJC - A.D.C.J.Cerveira        M MME 1:13:13,64 0:12:07,22
10 148 Sellinger Richard AUT WRV Donauhort                        M MME 1:13:49,52 0:12:43,10
11 136 Hauck Robert AUT Tullner Ruderverein                   M MME 1:13:49,84 0:12:43,42
12 147 Millo Alberto ITA Società Ginnastica Triestina N  M MME 1:14:30,42 0:13:24,00
13 159 Klipstein Andreas SUI RC Rapperswil-Jona                 M MME 1:14:35,33 0:13:28,91
14 151 FINOCCHIARO MARCO ITA S.N. PULLINO                           M MME 1:14:47,45 0:13:41,03
15 138 Smilovic Andrej CRO VK Jadran - Rijeka                    M MME 1:15:32,59 0:14:26,17
16 163 Stefano Urbinati ITA Canottieri Pesaro                      M MME 1:16:08,28 0:15:01,86
17 134 Mori Peter AUT RV Albatros                               M MME 1:16:17,92 0:15:11,50
18 133 Aliverti Paolo ITA A.s.d. Canottieri Gavirate          M MME 1:16:24,78 0:15:18,36
19 140 Lipovits Zoltan HUN Budapest Evezős Egyesület     M MME 1:16:52,44 0:15:46,02
20 157 Stohlmayer Ákos HUN Külker Evezős Klub                   M MME 1:17:08,96 0:16:02,54
21 135 Schuhegger Anton GER RV Prien am Chiemsee             M MME 1:17:49,63 0:16:43,21
22 153 Huszár Béla HUN Arrabona Rowing Club              M MME 1:17:58,44 0:16:52,02
23 146 Breitschaft Martin GER RCLK, Ruder Club am Lech KaM MME 1:18:06,05 0:16:59,63
24 141 Canciani Fabio ITA Canottieri Nettuno Trieste         M MME 1:18:19,55 0:17:13,13
25 160 Plöb Hannes AUT RV Nautilus Klagenfurt von 187M MME 1:18:34,68 0:17:28,26
26 144 Rakocija Goran CRO HVK Mornar                              M MME 1:18:48,33 0:17:41,91
27 167 Hörschläger Harald AUT Ruderverein Seewalchen          M MME 1:18:59,95 0:17:53,53
28 149 Zwillink Michael AUT 1. WRC LIA                               M MME 1:19:19,89 0:18:13,47
29 168 Maccari Alessandro ITA STC Adria 1877                         M MME 1:19:29,99 0:18:23,57
30 158 Nußbaumer Christian AUT RC Mondsee                             M MME 1:19:47,47 0:18:41,05
31 154 Mendes de Leon Miguel NED De Ank Doetinchem                  M MME 1:22:34,72 0:21:28,30
32 156 Vinckier Alex BEL KRSG                                        M MME 1:25:19,83 0:24:13,41
32 139 Shea Michael AUT 1. WRC LIA                               M MME 1:27:21,08 0:26:14,66
33 165 Kremslehner Florian AUT WRV DONAUHORT                  M MME 1:30:21,18 0:29:14,76
1 181 Vogel Walter AUT WRK Donau                              M MMF 1:13:30,87 0:12:24,45
2 177 Bach Karsten GER RV Saarbrücken                        M MMF 1:15:21,63 0:14:15,21
3 179 Pogacic Zlatko CRO VK Tresnjevka                           M MMF 1:16:03,43 0:14:57,02
4 172 Varga Péter HUN Arrabona Rowing Club              M MMF 1:16:29,28 0:15:22,86
5 182 GRAVINA MARCO SUI CLUB CANOTTIERI LUGANO  M MMF 1:16:33,97 0:15:27,55
6 173 Fritsch Franz AUT RC Mondsee                             M MMF 1:17:40,15 0:16:33,73
7 184 Fernandes Mario POR VRL-Viana Remadores do Lim M MMF 1:18:10,43 0:17:04,01
8 188 Sousa Rui POR VRL-Viana Remadores do Lim M MMF 1:19:56,00 0:18:49,58
9 187 Blahout Rostislav CZE VK Slavia Praha                        M MMF 1:20:21,03 0:19:14,61
10 174 Mihalic Alexander AUT Ruderverein Seewalchen          M MMF 1:20:41,10 0:19:34,68
11 180 Pero Grujin CRO VK Trešnjevka                           M MMF 1:22:29,99 0:21:23,57
12 183 Katherl Herbert AUT Ruderverein Seewalchen          M MMF 1:23:01,09 0:21:54,67
13 175 Kalliany Rainer AUT 1. WRC LIA                               M MMF 1:23:21,68 0:22:15,26
14 190 Sofianopulo Antonio ITA società nautica Nettuno -Triest M MMF 1:24:00,21 0:22:53,79
15 186 Ziethe Martin-Christoph GER RV Prien am Chiemsee von 19 M MMF 1:25:28,52 0:24:22,10
16 185 Dallamora Fabio ITA C C Saturnia Trieste                  M MMF 1:25:45,96 0:24:39,54
17 178 Podbrany Siegfried AUT Tullner Ruderverein                   M MMF 1:28:20,10 0:27:13,68
18 189 Bauer Emmerich AUT Ruderverein Wiking Linz           M MMF 1:31:07,55 0:30:01,13
1 202 Danilovic Ilija CRO Mladost Zagreb                         M MMG 1:14:42,95 0:13:36,53
2 206 Coomer Lytton AUT Villach von 1881                        M MMG 1:15:08,55 0:14:02,13
3 195 Janke Klaus GER Rudervereinigung Dessau e.V. M MMG 1:16:54,85 0:15:48,43
4 201 Szabados Miklos HUN Külker Evezős Klub                   M MMG 1:17:55,44 0:16:49,02
5 203 Heidenhain Frank GER Ruderclub am Lech Kaufering   M MMG 1:18:04,00 0:16:57,58
6 198 Pleschiutschnig Hans ITA C C Saturnia Trieste                  M MMG 1:21:05,61 0:19:59,19
7 194 Fehér András HUN Külker Evezős Klub                   M MMG 1:22:02,26 0:20:55,84
8 197 Kontor József HUN Arrabona Rowing Club              M MMG 1:22:32,73 0:21:26,31
9 199 KOPRČINA Branko SLO ŠVD MARIBOR                         M MMG 1:25:48,73 0:24:42,31
10 204 Werkl Erwin AUT VST Völkermarkt                       M MMG 1:28:10,83 0:27:04,41
11 205 Neugebauer Christoph AUT RV Albatros                               M MMG 1:29:41,77 0:28:35,35
12 200 Moes Daan NED De Ank Doetinchem                  M MMG 1:32:08,06 0:31:01,64
13 196 MITTERMAIR  Karl Heinz AUT RV WIKING LINZ                      M MMG 1:32:10,66 0:31:04,24
1 21 Grzunov Rikardo CRO VK Jarun                                   M MMH 1:19:20,71 0:18:14,29
2 20 Mocnik Alessandro ITA STC Adria 1877                         M MMH 1:19:40,49 0:18:34,07
3 16 Ebner Reinhard GER MRSV "Bayern"                         M MMH 1:23:36,28 0:22:29,86
4 17 Frisch Edwin AUT RV Albatros                               M MMH 1:24:13,74 0:23:07,32
5 22 Berkes Thomas AUT WRK Argonauten                      M MMH 1:26:45,08 0:25:38,66
6 19 Sofianopulo Giovanni ITA SGT Nautica - Trieste               M MMH 1:28:10,84 0:27:04,42
7 23 Fricke Karl GER VSaC Chiemsee                        M MMH 1:35:11,86 0:34:05,44
8 18 Pabisch Roland AUT RV Wiking linz                           M MMH 1:39:07,99 0:38:01,57
1 24 Pfenninger  Peter SUI RC Rapperswil-Jona                 M MMI 1:18:36,03 0:17:29,61
2 25 Müllner Roman GER MRSV "Bayern"                         M MMI 1:23:00,21 0:21:53,79
3 27 Jelinek Walter AUT WRV Donauhort                        M MMI 1:29:19,60 0:28:13,18
4 26 Nikolai Wolfram GER Rudern 2000 Neu-Ulm              M MMI 1:31:10,40 0:30:03,98
1 31 Frisch Walter GER MRSV "Bayern"                         M MMJ 1:39:20,36 0:38:13,94
2 29 CARBONI LUIGI ITA S.N. PULLINO                           M MMJ 1:47:47,25 0:46:40,83
3 30 Perchermeier Wolfgang GER MRSV "Bayern"                         M MMJ 2:18:24,19 1:17:17,77
1 212 CHERSI FLORA ITA S.N.PULLINO                            W JWA 1:12:30,66 0:11:24,24
2 211 Siska Bettina HUN Arrabona Rowing Club              W JWA 1:13:20,37 0:12:13,95
1 210 BUZZI GISELLA ITA S.N. PULLINO                           W JWB 1:23:06,62 0:22:00,20
1 220 Stehlin Ellyce AUT RV STAW                                  W MWA 1:16:02,40 0:14:55,98

 

© Willy Koska